Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Para młodych ludzi] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Para młodych ludzi] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Jastrzembski, Richard]

Data wydania/powstania:

[ok. 1919]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Zdjęcie przedstawia parę młodych ludzi, pozujących na tle makiety. Oboje są ubrani tak, jakby wybierali się na bal przebierańców (a może jest to strój do przedstawienia teatralnego). Młoda dziewczyna ubrana jest w sukienkę o podwyższonym stanie z pełniącymi rolę szelek szerokimi pasami na których naszyte są koraliki i kokardki. Na głowie ma kapelusz o szerokim rondzie, w jednej ręce trzyma kwiat a w drugiej parasolkę. Dużo wyższy od niej młody mężczyzna ubrany jest w ciemny garnitur z frakową kamizelką, białą koszulę z wysoko postawionym kołnierzem i wzorzysty krótki krawat. W dłoni trzyma duży ciemny parasol ; Według właściciela zdjęcia przedstawia ono Władysława (...) (ok. 1900-1921), ucznia istniejącego do dziś gimnazjum zawodowego Ojców Salezjanów w Oświęcimiu [w r. 1919 miało dwa kierunki nauki: szewski i krawiecki], który był bratem babci żony darczyńcy, Marii. Pochodził ze wsi Myślachowice, gm. Trzebinia. Obok niego stoi krewniaczka, pochodząca z Czechowic k. Bielska ; Zdjęcie zostało wykonane w zakładzie fotograficznym Richarda Jastrzembskiego w Komornikach, woj. bielskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:237510

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 56-8

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

23 sty 2023

Data dodania obiektu:

23 sty 2023

Liczba pobrań / odtworzeń:

1

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://www.rcin.org.pl/iae/publication/71731

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji