Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Nowożeńcy] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Nowożeńcy] [Dokument ikonograficzny]

Twórca:

[Atelier Mąke (Gniezno)]

Data wydania/powstania:

[lata 90-te XIX w.]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia młodą parę w eleganckich strojach ślubnych z końca XIX wieku, pozujących do zdjęcia w atelier fotograficznym. Kobieta ubrana jest w białą prostą suknię ze stójką z długim welonem. Kobieta trzyma pod rękę mężczyznę z wąsem, ubranego w czarny garnitur z surdutem i białą koszulę z wysokim kołnierzykiem (dla p. Artura: a standing collar), z białą wstążką wpiętą w klapę. W tle widać ścianę pomalowaną w kwiaty, skórzaną kanapę po prawej stronie (na której leży czarny kapelusz, zapewne pana młodego) i po lewej wysoka żardiniera z kwiatami ; Pod spodem widnieje się pieczątka zakładu fotograficznego: Atelier Mąke à GNESEN [w Gnieźnie], która to pieczątka powtarza się na rewersie zdjęcia z dodatkiem: „Die Platte bleibt für Nachbestellungen aufbewahrt. Vergrösserungen jedem Bilde bis Lebensgrosse ; Płyty zachowuje się do następnych zamówień. Powiększenie do naturalnej wielkości” a nad nią widnieje inskrypcja: „Stryjostwo Helena i Maksymilian Paluchowie z Trzemeszna ; brat Ojca” ; lata 90-te XIX wieku, Trzemieszno ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52896

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 285-7, 285-7a

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

13 sty 2023

Data dodania obiektu:

24 mar 2015

Liczba pobrań / odtworzeń:

60

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://www.rcin.org.pl/iae/publication/66930

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH

Obiekty Podobne

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji