Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Rodzina wielopokoleniowa na ganku domu] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Rodzina wielopokoleniowa na ganku domu] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1939]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia dziewięć osób w różnym wieku stojących na drewnianym ganku wiejskiego domu. Wszyscy są odświętnie ubrani. Po prawej stronie widać drewniane sztachety, pomalowane na biało. Po lewej strony zdjęcia widać wysoką drabinę opartą o dach domu ; Według relacji właścicielki zdjęcia przedstawia ono jej babcię w otoczeniu syna, córki, wnucząt (w tym jej rodziców z nią samą). Jak pisze darczyni zdjęcia: „Nie zostało już po nich nic. Dziadkowie pomarli, rodzice zmarli, matki siostry wszystkie w grobie, jedynie z tych najmłodszych tych w moim wieku jeszcze – żyje kilkoro. (…) Nie mam po nich nic więcej prócz wspomnień. Zdjęcia Rodziny Adamczyków i Genowefy i Leona Cedrzyńskich, a ja jestem wnuczką i córką tych ostatnich. Moi Rodzice wyjechali do Łodzi w r. 1928 ojciec pracował na tramwajach do emerytury, a matka wychowywała mnie” ; Na odwrocie zdjęcia znajduje się inskrypcja: To zdjęcie tuż przed wojną 1939 rok. Babcia, ciocia Kazia z córkami, wujek stoi, a na prawo Rodzice i ja ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:48173

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 235-14

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

27 paź 2022

Data dodania obiektu:

30 wrz 2014

Liczba pobrań / odtworzeń:

7

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://www.rcin.org.pl/iae/publication/61511

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji