Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Uczestniczki kursu dla kobiet] [Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Uczestniczki kursu dla kobiet] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1936]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia dużą grupę kobiet prezentujących przed obiektywem swoje rękodzieło czyli haftowane obrusy i poduszki. Część kobiet ubrana jest w białe fartuchy i czepki, druga część w codzienną odzież. Większość kobiet stoi za wysokim stołem, na którym leżą prezentowane wyroby. Przed tym stołem, na pierwszym planie, siedzi siedem kobiet ubranych w płaszcze i nakrycia głowy, z torebkami w dłoniach. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono uczestniczki kursu haftu i gotowania, organizowanego przez Koło Włościanek ze wsi Łubowo koło Gniezna. Pierwsze od lewej strony zdjęcia u dołu stoją: Prakseda (...) i jej matka Stanisława (...) – babcia i prababcia właścicielki fotografii. Zdjęcie wykonano w domu (...) w Łubowie, gdzie odbywały się zebrania Koła Włościanek a wykonał je Zakład Powiększeń Artystyczno-Malarskich z Gniezna. Instruktorką kursu była panna (...) z Gniezna. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: "(...) Łubowo pocz. Falkowo Pow. Gniezno" oraz pieczątka: "Nowoczesna Fotografja „ALMICHT”, Specjalny Zakład Powiększeń Artystyczno-Malarskich, Gniezno, ul. Moniuszki 1" ; listopad 1936 r., Łubowo / Gniezno ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:17028

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 188-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

27 paź 2022

Data dodania obiektu:

16 lis 2012

Liczba pobrań / odtworzeń:

74

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://www.rcin.org.pl/iae/publication/26525

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji