Object

Title: Komputerowo wspomagane zarządzanie miejskim przedsiębiorstwem wodociągowym

Creator:

Studziński, Jan

Date issued/created:

2010

Resource type:

Tekst

Subtitle:

Raport Badawczy = Research Report ; RB/13/2010

Role:

Studziński, Jan : Autor

Publisher:

Instytut Badań Systemowych. Polska Akademia Nauk ; Systems Research Institute. Polish Academy of Sciences

Place of publishing:

Warszawa

Description:

25 pages ; 21 cm ; Bibliography p. 23-24

Abstract:

W pracy przedstawiono stan obecny informatyzacji krajowych przedsiębiorstw wodociągowych w zakresie systemów monitoringu i pokazano możliwości ich lepszego wykorzystania na przykładzie działań prowadzonych w miejskim przedsiębiorstwie wodociągowo-kanalizacyjnym w Rzeszowie. W pracy przedstawiono również koncepcję komputerowego wspomagania zarządzania obiektami miejskiego przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego, to znaczy siecią wodociągową, siecią kanalizacyjną i oczyszczalnią ścieków. Omówiono strukturę i funkcje tworzonego w tym celu systemu informatycznego, jego moduły i opracowane programy komputerowe oraz trudności związane z ich wdrażaniem. Przedstawiono propozycję kompleksowych badań, mających na celu stworzenie narzędzia wspomagającego procesy decyzyjne w przedsiębiorstwie wodociągowym.W pracy przedstawiono stan obecny informatyzacji krajowych przedsiębiorstw wodociągowych w zakresie systemów monitoringu i pokazano możliwości ich lepszego wykorzystania na przykładzie działań prowadzonych w miejskim przedsiębiorstwie wodociągowo-kanalizacyjnym w Rzeszowie. W pracy przedstawiono również koncepcję komputerowego wspomagania zarządzania obiektami miejskiego przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego, to znaczy siecią wodociągową, siecią kanalizacyjną i oczyszczalnią ścieków. Omówiono strukturę i funkcje tworzonego w tym celu systemu informatycznego, jego moduły i opracowane programy komputerowe oraz trudności związane z ich wdrażaniem. Przedstawiono propozycję kompleksowych badań, mających na celu stworzenie narzędzia wspomagającego procesy decyzyjne w przedsiębiorstwie wodociągowym.W pracy przedstawiono stan obecny informatyzacji krajowych przedsiębiorstw wodociągowych w zakresie systemów monitoringu i pokazano możliwości ich lepszego wykorzystania na przykładzie działań prowadzonych w miejskim przedsiębiorstwie wodociągowo-kanalizacyjnym w Rzeszowie. W pracy przedstawiono również koncepcję komputerowego wspomagania zarządzania obiektami miejskiego przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego, to znaczy siecią wodociągową, siecią kanalizacyjną i oczyszczalnią ścieków. Omówiono strukturę i funkcje tworzonego w tym celu systemu informatycznego, jego moduły i opracowane programy komputerowe oraz trudności związane z ich wdrażaniem. Przedstawiono propozycję kompleksowych badań, mających na celu stworzenie narzędzia wspomagającego procesy decyzyjne w przedsiębiorstwie wodociągowym.

Relation:

Raport Badawczy = Research Report

Detailed Resource Type:

Report

Resource Identifier:

oai:rcin.org.pl:103136

Source:

RB-2010-13

Language:

pol

Language of abstract:

pol

Rights:

Creative Commons Attribution BY 4.0 license

Terms of use:

Copyright-protected material. [CC BY 4.0] May be used within the scope specified in Creative Commons Attribution BY 4.0 license, full text available at: ; -

Digitizing institution:

Systems Research Institute of the Polish Academy of Sciences

Original in:

Library of Systems Research Institute PAS

Projects co-financed by:

Operational Program Digital Poland, 2014-2020, Measure 2.3: Digital accessibility and usefulness of public sector information; funds from the European Regional Development Fund and national co-financing from the state budget.

Access:

Open

×

Citation

Citation style:

This page uses 'cookies'. More information