Projekty RCIN i OZwRCIN

Obiekt

[Prace polowe z parowozem][Dokument ikonograficzny]
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy na terminalach komputerowych w instytucji, która ją udostępnia.

Tytuł: [Prace polowe z parowozem][Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1937 lub 1938]

Typ zasobu:

Obraz

Opis:

Fotografia przedstawia parowóz stojący na środku pola, beczkowóz oraz czterech mężczyzn. Jeden z nich stoi na parowozie a trzech siedzi na wołach zaprzężonych do beczkowozu. Beczkowóz dostarczał maszynie wodę.  Parowozy spełniały role traktorów, których przed II wojną nie było. [Opis działania obu parowozów jest niezrozumiały, były wykorzystywane do orki]. Pracownicy dowozili węgiel i wodę w miarę potrzeby ; Kiedy po ukończeniu orki na jednym polu (a praca szła bardzo sprawnie i szybko) przejeżdżały na drugie to hałas był taki, jakby jechało dziesięć czołgów ; Według właścicielki zdjęcia zostało ono zrobione w roku 1937 albo w 1938 i przedstawia jeden z dwóch parowozów, należące w tym czasie do majątku ziemskiego Złotkowo k. Poznania (obecnie wieś Złotniki k. Poznania, wg opisu należy obecnie do W. Sz. K. [skrót nierozszyfrowany, być może Wojskowa Szkoła Kwatermistrzowska wł. Wyższa Szkoła Oficerska Służb Kwatermistrzowskich] w Poznaniu) ; 1937 lub 1938 rok, wieś Złotniki k. Poznania ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Typ obiektu:

Obiekt etnograficzny

Szczegółowy typ zasobu:

Fotografia

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:52593

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 256-2

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostęp:

Zamknięty

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

13 sty 2023

Data dodania obiektu:

18 mar 2015

Liczba pobrań / odtworzeń:

44

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://www.rcin.org.pl/iae/publication/63289

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie RDFa:

RDFa

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji